Otrzymaj oferty od specjalistów jak AMS Consult Sp. z o. o. Biuro Rachunkowe, Księgowość, Kadry i płace nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

AMS Consult Sp. z o. o. Biuro Rachunkowe, Księgowość, Kadry i płace

Jak wybrać specjalistę do spraw księgowości?

Autor: AMS Consult Sp. z o. o. Biuro Rachunkowe, Księgowość, Kadry i płace, publikacja: 2020-10-27

To częste pytanie, które sobie zadajemy przy założeniu firmy. Jakie kryteria przyjąć, aby ustrzec się przed niekompetentnym księgowym?

Usługi biura rachunkowego

Komórka księgowa w firmie bądź wynajęcie firmy zewnętrznej jest podstawowym krokiem, który powinien podjąć każdy przedsiębiorca, aby efektywnie i w sposób rzetelny zarządzać firmą i jej finansami. Jeżeli prowadzimy niewielkie przedsiębiorstwo, dobrym rozwiązaniem jest zlecenie księgowości firmie zewnętrznej. W takim przypadku biuro rachunkowe zajmie się naszymi sprawami księgowymi, a właściciel firmy uniknie konieczności utworzenia osobnego działu do spraw księgowych.

Księgowość, kadry i płace

Rachunkowość to szeroki zakres zadań. Możemy więc zlecić do wykonania firmie zewnętrznej. Specjaliści do spraw księgowości w biurze rachunkowym zajmą się wszystkimi czynnościami mającymi na celu odpowiednie rozliczenie naszej firmy, niezależnie czy wybrano jako formę rozliczenia ryczałt, czy księgę przychodów i rozchodów. Biuro rachunkowe zajmie się także prowadzeniem ksiąg rachunkowych, w tym ewidencjonowaniem zdarzeń gospodarczych, tworzeniem sprawozdań finansowych i uzupełnianiem deklaracji. Pomoc księgowego dotyczy także spraw kadrowo-płacowych, które obejmują tworzenie listy płac, wyliczanie składek do ZUS-u czy też prowadzenie teczek akt osobowych.

Biuro i szkolenia

Nie każdy przedsiębiorca podczas rejestracji firmy ma już gotowe, przygotowane do pracy biuro. Czasami charakter prowadzonej działalności nie wymaga posiadania stacjonarnego pomieszczenia biurowego. Potrzebne natomiast jest miejsce, gdzie będą napływać listy i wiadomości biznesowe lub urzędowe. W takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą usługa o nazwie wirtualne biuro, w którym to księgowy zajmie się odbieraniem poczty elektronicznej i tradycyjnej, a także przekazywaniem jej upoważnionym osobom.

W przedsiębiorstwie każde stanowisko pracy podlega wymogom BHP. Pracownik przed rozpoczęciem pracy na danym stanowisku musi zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, a podczas wykonywania obowiązków pracowniczych przestrzegać ich. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie chorób zawodowych i wypadków. Usługi szkoleniowe mogą przeprowadzić także specjaliści zatrudnieni w biurze rachunkowym, którzy posiadają odpowiednią wiedzę, którą przekażą na szkoleniu. Biuro rachunkowe może także współpracować ze specjalistą w tym zakresie. Dzięki temu mamy gwarancję polecenia nam sprawdzonego szkoleniowca ds. BHP.

Kompleksowość usług biura rachunkowego

Wybór rzetelnego biura rachunkowego daje gwarancję dokładnego prowadzenia księgowości. Jest to niezwykle ważne w sprawach rozliczeń z urzędami i pracownikami. Jednostką, która dopasowuje swoje usługi do potrzeb klienta, jest AMS Consult Sp. z o.o., biuro rachunkowe z Krakowa. Firma zatrudnia wyłącznie specjalistów z zakresu księgowości, kadr i płac, którzy regularnie aktualizują swoją wiedzę na certyfikowanych szkoleniach, aby rzetelnie i w sposób efektywny obsłużyć wszystkich klientów. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, biuro rachunkowe AMC Consult Sp. z o.o. nawiązało stałą współpracę z doradcą podatkowym. Z usług doradcy mogą skorzystać osoby, których specyfika biznesu jest na tyle skomplikowana lub nowa, i które nie mają pewności lub wiedzy, jaką drogę w biznesie obrać. Doradca podatkowy pomoże też firmom, które na tyle rozwinęły swój biznes, że współpraca z doradcą staje się niezbędna.


Opracowanie:
AMS Consult Sp. z o. o. Biuro Rachunkowe, Księgowość, Kadry i płace

Biuro rachunkowe - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 19 114 Biur Rachunkowych i Księgowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o księgowości